פעילות קהילתית

חיי הקהילה בעטרת תוססים ומלאים פעילויות.
על המלאכה מנצחות רכזות הקהילה והתרבות, שדואגות לפעילויות תרבות מגוונות – הצגות, הרצאות, סדנאות והופעות.

לקראת כל ראש חודש מתקיים ערב פעילות לנשים, והצגות ילדים מועלות בתדירות של בערך אחת לחודש. מפעם לפעם נערכות 'שבתות קהילה' בהן משפחות מתארחות זו אצל זו, וסעודה שלישית יישובית או קידוש משותף אינם מחזה נדיר בעטרת.

בחנוכה, ט"ו בשבט ופורים, נערכות מסיבות יישוביות בעלות תוכן מגוון. בכל חגיגה שכזו כמעט ואין משפחה שלא נוטלת חלק בארגון, ביצירה או בהפקה, וכך כולם מרגישים מחוברים לפעילות הקהילתית.

יום העצמאות הוא גולת הכותרת בכל מה שקשור לענייני תרבות וקהילה. טקס יום העצמאות הוא ערב מרגש ביותר המתחיל בטקס הדלקת משואות מרשים בו נבחרים מדליקי משואות אשר פועלם למען הקהילה באותה שנה ראוי במיוחד לציון במסגרת הנושא השנתי של הטקס. הערב ממשיך במופעים מרהיבים ואף ריקוד מסורתי ומרגש במיוחד של הילדים העולים לכיתה א', ומסתיים במופע זיקוקים מרהיב.

החופש הגדול הוא חגיגה גדולה לילדים בעטרת. לוח החופש גדוש בפעילויות ומופעים, כאשר באופן קבוע פעם בשבוע נפגשים כולם בימי רביעי "על הדשא" במרכז הישוב לפעילות יצירתית משותפת.

לישוב מובאות אחת לכמה זמן סדנאות וסדרות שיעורים בנושאים שונים, לפי הצרכים העולים מן הציבור. כמו למשל: זוגיות, חינוך ילדים, טיפוח הבית, מודעות עצמית בשיטת "ימימה", ועוד.