קליטה בעטרת

מעוניינים לגור בקהילה דתית חמה? הישוב הקהילתי עטרת ישמח לפתוח את שעריו בפניכם.
בעטרת יש מגוון אפשרויות דיור: אשקוביות, בתי אמנה, קרוואנים בסגנונות שונים ואפשרויות בניה.

משפחה המעוניינת להצטרף למשפחה החמה של עטרת, עליה לעבור הליך קליטה, כדלהלן.

לפניות, ניתן לפנות לרכזת קליטה מיכל לוי:

מייל: klitaateret@gmail.com

טלפון: 052-4767460

הליך קליטה בעטרת:
קודם כל, בואו לראות את הישוב. יש לתאם מראש עם רכז הקליטה, בכדי שתוכלו לקבל סיור מודרך ברחבי הישוב. אם תבואו בשעות הצהרים המאוחרות, תוכלו לראות את הישוב בשיא פעילותו היומיומית – הילדים סיימו ללמוד בבית הספר, חוגים, תלמוד תורה, משחקיה ושאר הפעילויות מתרחשות בשעות אלו. הורים וילדיהם מבלים בגן המשחקים, וגם בבית הכנסת תוכלו לראות אנשים ששבו מעמל יומם ולומדים שעה קלה קודם תפילת מנחה.
באתם, התרשמתם לטובה? אתם מוזמנים לשבת קליטה. בשבת תוכלו להכיר את הישוב ביום המנוחה, לפגוש את כולם יחד ואולי אף להשתתף בקידוש ישובי משותף. בסעודות השבת תתארחו אצל משפחות שונות בישוב, ותיקות וחדשות. שבת קליטה היא הזמן הטוב ביותר לראות את הישוב כקהילה משפחתית.

לאחר שבת קליטה תפגשו את ועדת קליטה. אל חשש, אין כאן מבחנים פסיכוטכניים מפחידים, אלא ישיבה עם חבורת אנשים שתפקידם לדאוג לכם, לשמוע על תכניותכם ולהציע בפניכם את מגוון אפשרויות הדיור בישוב.
ועדה זו תלווה אתכם עד קליטתכם בישוב, ומשם תתלווה אליכם ועדת קליטת פנים שתדאג להתאקלמותכם בקהילה על הצד הטוב ביותר.

ליווי המשפחות החדשות:
בעטרת לא שוכחים את המשפחות החדשות שהגיעו, ודואגים לקבל את פניהן בערב מיוחד בו כל הישוב מתאסף לקבלת פנים והכרות עם התושבים החדשים. כל משפחה מציגה את עצמה, ומשתתפת בפעילות היישובית לאחר מכן.
כמו כן, חברי ועדת קליטת פנים יבואו לבקר אתכם במשכנכם החדש, לבדוק אם איך הסתדרתם ומה יש לכם לומר על הישוב והקהילה. בנוסף תערך פגישה בין המשפחות החדשות לבין אנשי המזכירות ונציגי הועדות השונות, והכל בכדי שתוכלו להבין כיצד פועל הישוב, ואולי תרצו להשתלב איתנו בעשייה הקהילתית בעטרת.